E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Autor i tyre është artisti kinez, Wen Fuliang nga provinca Shaanxi. Ai thotë se nisi të aplikonte këtë mënyrë arti, kur mbeti pa punë 10 vjet më parë.
Skulptura të bëra me lëvozhgën e vezës


Këto foto tregojnë disa skulptura të veçanta të cilat janë bërë duke gdhendur lëvozhgën e vezës.

Autor i tyre është artisti kinez, Wen Fuliang nga provinca Shaanxi. Ai thotë se nisi të aplikonte këtë mënyrë arti, kur mbeti pa punë 10 vjet më parë.

Duhet thënë se ka shumë durim, pasi nëse kjo lëvozhgë vezë thyhet, ai duhet të nisë çdo gjë nga e para.

Fillimisht i vizaton me laps e pastaj nis t'i gdhendë. Ja disa prej punimeve të tij.
Skulptura të bëra me lëvozhgën e vezës
Skulptura të bëra me lëvozhgën e vezës
Skulptura të bëra me lëvozhgën e vezës
Skulptura të bëra me lëvozhgën e vezës
Skulptura të bëra me lëvozhgën e vezës

Publikuar: 26.12.2012 | 13:16
Lexuar: 2299 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime