E diel, 18.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sipas aktivistëve situata ëshët kritike. Në ndihmë të balenës kanë mbërritur dhe policia lokale dhe zjarrfikës vullnetarë që hodhën mbi të ujë.
Balena 18 metra në plazhin e New YorkNjë balenë Finback 18.28 m e gjatë u zbulua në Breezy Point, në Queens, New York City.

Fondacioni Riverhead dërgoi ekipet e shpëtimit që tentuan të ndihmojnë balenën e cila ka ngecur në breg pa pasur mundësi për t'u tëhequr më në thellësi.

Sipas aktivistëve situata ëshët kritike. Në ndihmë të balenës kanë mbërritur dhe policia lokale dhe zjarrfikës vullnetarë që hodhën mbi të ujë.

Balenat Finback, specie në rrezik zhdukjeje janë të dytat për nga madhësia pas balenave blu. Ata janë zakonisht 6.1 metra të gjata në lindje dhe mund të rriten deri në 21.3 metra gjatë jetës.

Publikuar: 27.12.2012 | 12:03
Lexuar: 1028 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime