E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Këto struktura mahnitëse tregojnë se jo çdo pjesë e Kinës është prekur nga zhvillimi i shpejtë i vendit.
Ura 1 mijë vjeçare prej druri që mban në lëvizje Kinën moderne

Ekziston ende dhe ende përdoret ura e drurit me hark e ndërtuar në Kinë rreth 1000 vjet më parë e që dëshmon aftësitë e mjeshtrit që e ka ndërtuar.

Këto struktura mahnitëse tregojnë se jo çdo pjesë e Kinës është prekur nga zhvillimi i shpejtë i vendit.

Ura që lidh dy brigje të gjelbëruara dhe të ndërtuara me trungjet e pemëve përreth është ende pjesë e jetës në provincat Fuijan dhe Zhejiang në bregun juglindor të Kinës.
Ura 1 mijë vjeçare prej druri që mban në lëvizje Kinën moderne
Ura 1 mijë vjeçare prej druri që mban në lëvizje Kinën moderne
Ura 1 mijë vjeçare prej druri që mban në lëvizje Kinën moderne
Ura 1 mijë vjeçare prej druri që mban në lëvizje Kinën moderne
Ura 1 mijë vjeçare prej druri që mban në lëvizje Kinën moderne
Ura 1 mijë vjeçare prej druri që mban në lëvizje Kinën moderne
Ura 1 mijë vjeçare prej druri që mban në lëvizje Kinën moderne
Ura 1 mijë vjeçare prej druri që mban në lëvizje Kinën moderne

Publikuar: 28.12.2012 | 14:08
Lexuar: 2862 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime