E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Statusi i ish ushtarëve të UÇK-së do të zgjidhet sipas ligjeve ekzistuese dhe këtu nuk ka hapësirë për polemika as mes partnerëve të koalicionit qeveritar, e as brenda strukturave të BDI-së. Kështu është shprehur lideri i BDI-së Ali Ahmeti, duke komentuar deklaratat e fundit për këtë çështje.
Ahmeti: Statusi i ish ushtarëve të UÇK-së do të zgjidhet sipas ligjeve ekzistuese

Statusi i ish ushtarëve të UÇK-së do të zgjidhet sipas ligjeve ekzistuese dhe këtu nuk ka hapësirë për polemika as mes partnerëve të koalicionit qeveritar, e as brenda strukturave të BDI-së. Kështu është shprehur lideri i BDI-së Ali Ahmeti, duke komentuar deklaratat e fundit për këtë çështje.

“Unë mendoj që këto çështje as nuk duhet të politizohen, e as nuk duhet të polemizohet mes partnerëve të koalicionit, apo mes strukturave brenda organizmit të BDI-së.

Ne duhet të kemi një zgjidhje dhe mendoj që është zgjidhje që ndihmon stabilitetin paqen, sigurinë, brenda Maqedonisë, brenda shtetin tonë. Dhe statusi i këtyre njerëzve duhet të zgjidhet konform ligjeve ekzistuese të vendit.

Statusi i këtyre njerëzve duhet të zgjidhet dhe unë mendoj që kam qenë shumë i qartë, konform ligjeve ekzistuese të vendit”, deklaroi Ali Ahmetit, kryetarë i BDI-së.

Publikuar: 08.11.2009 | 03:53
Lexuar: 1040 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime