E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në fuqi ëdhtë detyrimi ligjor për posedimin e pajisjes dimërore në automjet.
Kujdes! Në një pjesë të rrugëve rrezik nga shembjet dhe ngricat
Komunikacioni në të gjitha rrugët rajonale dhe magjistrale të vendit po zhvillohet pa ndalesa dhe kufizime por vende-vende nëpër rrugë të lagështa.

Rekomandohet kujdes më i madh në akset rrugore Dibër - Strugë, Mavrovë - Dibër, Katllanovë - Veles dhe Demir Kapi - Udovë ku ka mundësi për paraqitje të mundshme të shembjeve, të cilat mund ta pengojnë qarkullimin e drejtuesve të automjeteve. Për shkak të temperaturave të ulëta në vendet më të larta mund të paraqiten ngrica.

Intensiteti i komunikacionit jashtë mjediseve të qytetit është mesatar. Në vendkalimet kufitare nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe për dalje nga Maqedonia. Në fuqi ëdhtë detyrimi ligjor për posedimin e pajisjes dimërore në automjet.

Publikuar: 08.01.2013 | 11:59
Lexuar: 794 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime