E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Богат нов договор за левиот бек на Челзи и Англиската фудбалска репрезентација
Ешли Кол најплатен дефанзивец во светот
Англискиот репрезентативец Ешли Кол се согласи на едногодишно продолжување на договорот со Челзи, според кое ќе заработува фантастични 200 илјади фунти неделно, со што станува најплатениот дефанзивец во светот. Иако се шпекулираше дека Кол нема да се согласи на едногодишно продолжување на договорот, политика на клубот која се однесува на фудбалери постари од 30 години, сепак искушението предизвикано од големиот кеш беше преголемо за него.

Publikuar: 21.01.2013 | 22:10
Lexuar: 2595 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime