E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nga ato 19, 14 janë të tipit H1N1, ndërsa pesë me virus të gripit nga tipi H3N2.
Një tetovar ka vdekur nga gripi A ( H1N1)

Një burrë 62 vjeçar nga Tetova me virusin e detektuar të gripit të tipit A (H1N1) vdiq dje në Klinikën për sëmundje infektive.

Mjekja Sanja Marinkoviq nga Klinika për sëmundje infektive informon se personi ka pasur sëmundje kronike, paraprakisht është mjekuar në shtëpi, ndërsa 20 orë ka qëndruar në Klinikë.

Jovanka Kostovska, drejtoreshë e sektorit për mbrojtje shëndetësore preventive pranë Ministrisë së Shëndetësisë deklaroi se nga e hëna deri më sot ka 22 raste të reja me virus të gripit nga të cilët 19 janë të tipit A, ndërsa tre janë nga tipi B.

Nga ato 19, 14 janë të tipit H1N1, ndërsa pesë me virus të gripit nga tipi H3N2.

Publikuar: 24.01.2013 | 14:17
Lexuar: 930 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime