E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Vrap në temperatura nën zero e pompa në dëborë, kështu ata mësojnë të përballojnë situata të vështira.
Marinsat amerikane në një stërvitje ekstreme (FOTO)Rreth 400 marinsa të Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë angazhuar në një stërvitje të përbashkët me Korenë e Jugut.

Ushtarët e dy vendeve janë stërvitur në lindje të Seulit, në një resort skish.

Vrap në temperatura nën zero e pompa në dëborë, kështu ata mësojnë të përballojnë situata të vështira.

Stërvitja nuk është parë me sy të mirë as nga Kina dhe as nga Koreja e Veriut. Kjo e fundit ka kërcënuar me një test bërthamor, kurse Kina e ka rritur ndjeshëm praninë ushtarake në rajon. Ajo madje ka vënë në shënjestër anije dhe helikopterë japonezë, të cilët janë ankuar se ishin objekt sulmi.
Marinsat amerikan
Marinsat amerikan
Marinsat amerikan
Marinsat amerikan
Marinsat amerikan

Publikuar: 07.02.2013 | 21:52
Lexuar: 2728 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime