E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Guri i parë i ndërtimit të Eurovegas do të vendoset në fund të këtij viti, dhe projekti do të përfundojë në 2017-tën.
Las Vegasi i Europës në Spanjë (FOTO)Alcorcon, Madrid - Do të quhet "Eurovegas" qyteti europian i lojërave të fatit që do të ndërtohet në komunën madrilene të Alcorcon. Presidenti i rajonit, Ignacio Gonzalez e ka përcaktuar projektin "Si më të rëndësishme në Spanjë dhe në botë në muajt e ardhshëm".

Guri i parë i ndërtimit të Eurovegas do të vendoset në fund të këtij viti, dhe projekti do të përfundojë në 2017-tën.

Las Vegasi madrilen parashikon një investime prej 17 miliardë eurosh me krijimin e 180 mijë vende pune me ndërtimin e gjashtë ndërtesave kazino, 12 hoteleve me 36 mijë dhoma, nëntë teatro, tre fusha golfi.
Eurovegas
Eurovegas
Eurovegas

Publikuar: 10.02.2013 | 10:52
Lexuar: 2234 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime