E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Mbrëmjen e së dielës parakaluan gjashtë shkolla braziliane të sambës: Inocentes de Belford Roxo, Salguiero, Unidos da Tijuca, Uniao da Ilha, Mocidade dhe Portela.
Mbretëreshat e bukurisë pushtuan rrugët e Rio de ZhaneirosKarnavalet e Brazilit kanë arritur kulmin e tyre ditën e dielë ku kërcimtaret e sambës dhe “mbretëreshat” e bukurisë “pushtuan” rrugët e Rio de Zhaneiros me muzikë dhe ngjyra.

Të mbuluara vetëm me pupla dhe të veshura me taka të larta vajzat u “ndeshën” për titullin “Mbretëresha e Karnevaleve”, titull që ka simbolikën e rinisë, bukurisë dhe seksit.

Mbrëmjen e së dielës parakaluan gjashtë shkolla braziliane të sambës: Inocentes de Belford Roxo, Salguiero, Unidos da Tijuca, Uniao da Ilha, Mocidade dhe Portela.
Mbretëreshat e bukurisë pushtuan rrugët e Rio de Zhaneiros
Mbretëreshat e bukurisë pushtuan rrugët e Rio de Zhaneiros
Mbretëreshat e bukurisë pushtuan rrugët e Rio de Zhaneiros
Mbretëreshat e bukurisë pushtuan rrugët e Rio de Zhaneiros
Mbretëreshat e bukurisë pushtuan rrugët e Rio de Zhaneiros
Mbretëreshat e bukurisë pushtuan rrugët e Rio de Zhaneiros

Publikuar: 11.02.2013 | 13:39
Lexuar: 1998 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime