E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Muret e hotelit janë përpunuar me kujdes që vizitorët të ndjehen si pjesë nga bota e çudirave, e mbushur me zbukurime dhe skulptura të ndryshme.
Në Kuebek ndërtohet hoteli nga akulli sipas romanit të Zhil Vernit"Hotel de Glace" Nga Kanadaja, është hotel unik nga akulli, që këtë vit kthehet në skenë për të trembëdhjetën herë me radhë. Çdo vit ky hotel krijohet nga qindra mijë tonë borë dhe akull.

Hoteli i vitit të kaluar është inspiruar nga natyra, ndërsa tema e sivjetme është "Udhëtimi në qendrën e tokës", inspiruar nga romani i Zhil Vernit.

Muret e hotelit janë përpunuar me kujdes që vizitorët të ndjehen si pjesë nga bota e çudirave, e mbushur me zbukurime dhe skulptura të ndryshme.

Hoteli ndodhet në afërsi të Kuebekut, ndërsa çdo vit tërheq numër sa më të madh të turistëve të cilët e formësojnë ndërtimin, netët i kalojnë në të, ndërsa disa madje edhe martohen në të.

Për shkak të interesimit gjithnjë e më të madh të turistëve numri i dhomave në hotel është rritur nga 36 në 44 dhoma të tanishme.

Publikuar: 12.02.2013 | 11:48
Lexuar: 1329 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime