E martë, 16.10.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Рос до титулата дојде со 58% подршка од публиката, откако во главната битка го победи кошаркарот на Јута Џез, Џереми Еванс
Теренс Рос ја понесе титулата „најдобар за
Кошаркарот на Торонто, Теренс Рос ја понесе титулата „најдобар забивач“ на Ол-Стар викендот во Хјустон. Рос до титулата дојде со 58% подршка од публиката, откако во главната битка го победи кошаркарот на Јута Џез, Џереми Еванс, кој ја бранеше титулата од минатата година. Титулата за најдобар тројкаш во вчерашниот ден од лудилото во Хјустон му припадна на Кајри Ирвинг од Кливленд. Ирвинг титулата во шутеви за 3 поени ја освои благодарение на 23 уфрлени коша, а интересно е тоа што за два поена беше пократок од рекордот кој е во сопственост на Џејсон Капоне. На натпреварите во вештини во кои требаше да се постигнат кошеви од шест различни позиции, победи тимот кој го предводеше играчот на Мајами, Крис Бош, а покрај него титулата ја понесоа и Свин Кеш и легендарниот Доминик Вилкинс.

Publikuar: 17.02.2013 | 22:06
Lexuar: 2405 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime