E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Рафаел Надал ја освои првата титула на турнирот во Бразил со победата над Аргентинецот Давид Налбандиан
Надал ја освои првата титула годинава
По долгата пауза поради повреда на коленото Рафаел Надал ја освои првата титула на турнирот во Бразил со победата над Аргентинецот Давид Налбандиан со 6-2-6-3. За шпанскиот тенисер ова е 51 титула во неговата кариера, а прва од ланскиот Ролан Гарос. Рафа го почна финалето самоуверено, но во вториот сет Налбандиан дојде во предност. По серијата грешки, Шпанецот се врати во форма и освои шест гемови кои му ја овозможија победата.

Publikuar: 17.02.2013 | 22:08
Lexuar: 2466 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime