E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Këto foto janë realizuar në disa qytete të Kinës nga fotografi kinez An Fu, i cili i sheh si shumë të rrezikshme këto ngarkesa të mëdha.
Jo rastësisht ekonomia kineze po pushton botënKinezët janë mësuar të ngarkojnë sa më shumë triçiklin e tyre kur shpërngulen nga njëri qytet në tjetrin dhe këto foto tregojnë “malin” me mallra që aziatikët mbajnë në mjetet e tyre të vogla të transportit.

Këto foto janë realizuar në disa qytete të Kinës nga fotografi kinez An Fu, i cili i sheh si shumë të rrezikshme këto ngarkesa të mëdha.

“Këto mjete me të tilla mallra mbi “shpinë” janë burim aksidentesh. Ka raste kur mallrat bien në rrugë dhe krijojnë kaos.

Shoferët ngarkohen kaq shumë sepse duan të kursejnë kohë dhe para’”, shpjegon fotografi.

Mirëpo, kinezët sërish nuk ndalen dhe kështu janë duke e pushtuar botën me zhvillimin e madhë ekonomik.
Jo rastësisht ekonomia kineze po pushton botën
Jo rastësisht ekonomia kineze po pushton botën
Jo rastësisht ekonomia kineze po pushton botën
Jo rastësisht ekonomia kineze po pushton botën
Jo rastësisht ekonomia kineze po pushton botën
Jo rastësisht ekonomia kineze po pushton botën
Jo rastësisht ekonomia kineze po pushton botën
Jo rastësisht ekonomia kineze po pushton botën

Publikuar: 20.02.2013 | 14:07
Lexuar: 1671 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime