E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Skulpturat më të reja të tij janë "Drip", Deconstructed“ dhe „Balerina"
Skulptura të jashtëzakonshme të një artisti afrikanoverior (Foto)
- Artisti Regard van der Meulen nga Johanesburgu, Afrika Jugore, krijoi skulptura të mrekullueshme nga çeliku të inspiruara nga trupi i njeriut.

Skulpturat më të reja të tij janë "Drip", Deconstructed“ dhe „Balerina".

"Trupi i njeriut me fuqinë dhe kreativitetin e tij qëndron në thelbin e kësaj serie të veprave të mia dhe paraqet iluzion të sigurisë në shoqërinë bashkëkohore" thotë skulptori.
Skulptura të jashtëzakonshme të një artisti afrikanoverior
Skulptura të jashtëzakonshme të një artisti afrikanoverior
Skulptura të jashtëzakonshme të një artisti afrikanoverior

Publikuar: 24.02.2013 | 11:53
Lexuar: 3000 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime