E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Edging-u mund të realizohet në çdo aktivitet seksual, por specialistët thonë që përdorimi i dorës për stimulim i ofron kontrollin më të madh.
Edging – në kulmin e orgazmat


Në një përmbajtje seksuale, termi edging i referohet arritjes në kulimin e orgazmit. Pastaj shuarjen e kësaj duke e ndaluar, duke e ngadalësuar ose duke e ndryshuar tipin e stimulimit seksual.

Në shumicën e rasteve edging-u është i përshkruar në masturbim. Në të cilën të provokon kënaqësi deri në pikën e orgazmit, pastaj ndalon.

Pastaj fillon të stimulosh përsëri deri në pikën e orgazmit dhe pastaj tërhiqesh prapë. Pastaj në fund nuk ndalon, shumë persona e përshkruajnë orgazmin si shumë intesiv.

Edging-u mund të realizohet në çdo aktivitet seksual, por specialistët thonë që përdorimi i dorës për stimulim i ofron kontrollin më të madh.
Edging – në kulmin e orgazmat
Edging – në kulmin e orgazmat

Publikuar: 25.02.2013 | 03:41
Lexuar: 1840 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime