E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Nuk është spekulim mediatik, por realitet. Diego Armando Maradona ka shkelur sërish në tokën italiane, edhe pse akuzohet për evazion fiskal nga autoritetet e vendit apenin. El Pibe D’ Oro ka kërkuar një takim me presidentin e Italisë, Xhorxho Napolitano, për ta bindur se është i pafajshëm dhe se gjoba prej më shumë se 40 milionë eurosh që I ka vënë sistemi fiskal në Itali është e pavlerë.
Maradona shkel sërish në Itali
Nuk është spekulim mediatik, por realitet. Diego Armando Maradona ka shkelur sërish në tokën italiane, edhe pse akuzohet për evazion fiskal nga autoritetet e vendit apenin. El Pibe D’ Oro ka kërkuar një takim me presidentin e Italisë, Xhorxho Napolitano, për ta bindur se është i pafajshëm dhe se gjoba prej më shumë se 40 milionë eurosh që I ka vënë sistemi fiskal në Itali është e pavlerë.

52-vjecari, I cili vinte nga Dubai zbriti rreth orës 13:10 në “Fiumicino” të Romës, ku në mënyrë të bafasishme u rrethua nga një numër I madh tifozësh, duke I detyruar forcat e rendit që të ndërtonin një korridor të vecantë, për të bërë të mundur daljen e tij nga aeroporti. Legjenda argjentinase u nis menjëherë drejt Napolit, kun ë një hotel pranë detit do të ndjekë ndeshjen Udineze – Napoli, ndërkohë që është programuar edhe një konferencë për shtyp për gazetarët, ku do të sqarojë pozicionin e tij.

Publikuar: 25.02.2013 | 21:32
Lexuar: 986 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime