E hënë, 22.10.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Министерството за финансии ја исплати субвенцијата за произведено и продадено кравјо, козјо и овчо млеко
Исплатени 215,8 милиони денари субвенции за мл
Министерството за финансии ја исплати субвенцијата за произведено и продадено кравјо, козјо и овчо млеко во износ од 215,8 милиони денари на 7.808 сточари. На 4-ти овој месец се исплатени 31,5 милиони денари, а денеска и преостанатите 184,3 милиони денари. Како што соопшти Министерството за финансии, висината на поддршката изнесува 3,5 денари по произведен и продаден литар млеко со вклучена дополнителна поддршка од 15 проценти за подрачја со отежнати услови за производство. Владата на Република Македонија и Министерството за финансии, како што наведуваат, продолжуваат со поддршката на земјоделството и одржување на ликвидноста во стопанството.

Publikuar: 07.03.2013 | 20:07
Lexuar: 2184 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime