E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Фудбалерите на Ренова со 2-1 славеа на гостувањето против Шкендија
Сашко Пандев и донесе триумф на Ренова
Во дуелот со кој се комплетираше 19. коло во домашниот шампионат, фудбалерите на Ренова со 2-1 славеа на гостувањето против Шкендија . Победничкиот гол во регионалната пресметка беше дело на Сашко Пандев во 83. минута. Гостите од Џепчиште поведоа преку Идризи во 26. минута, а единствениот гол за домаќините го постигна Шакири во 57. минута. Со трите освоени бода Ренова ја помина Дрита и сега е осма на табелата, додека Шкендија остана на петтата позиција.

Publikuar: 07.03.2013 | 20:12
Lexuar: 3105 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime