E diel, 21.10.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

100  vjet

Publikuar: 01.12.2009 | 18:44
Lexuar: 6310 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
Luljeta Murat Isaku (09/12/2009 17:54:51) Ne Normalen e Elbasanit ka qene nxenes edhe babai im Murat Isaku nga Tetova, Maqedoni.
Ne albumin tone familjar kemi shume fotografi nga kjo periudhe e shkollimit te babait, i cili edhe ne veprat e tij me nostalgji flet per kete kohe. Fotografite mund tu sherbejne ne dokumentacionin e Normales se Elbasanit.
Me respekt bija e shkrimtarit te ndjere Murat Isaku, Prof.dr.Luljeta Isaku,Universiteti Shteteror i Tetoves
Shaban Pllana (22/07/2013 20:02:33) Per here te pare vizitova Elbasanin n[ prill te 2013-es, pikerisht per ta vizituar shkollen NORMALE te ketij qyteti. Nga historiku i shkolles shqipe dijme se NORMALJA e Elbasanit ishte dhe mbetet universiteti ose edhe me shume i trojeve shqiptare, prandaj une si punetor arsimi, qe kam mbaruar shkollen Normale ne Prishtine, para studimeve, gjithnje kam pasur deshire qe t`ia bej nje vizite Elbasanit, ta vizitoj shkollen NORMALE te ketij qytetidhe te pakten per disa momente te shoh ato mesojtore ku kane marre dituri me qindra nxenes, te cilet me pas u bene mesues dhe shperndane driten e dituris neper cepet e tokave shqiptare.
Dhe shkova te shkolla NORMALE. Isha teper i entuiazmuar. M`u duk sikur ne shkallet e shkolles pashe te gjitha ata profesore te cilet te prire nga drejtori Luigj Guraku****beheshi gati t`i pervisheshin punes per ta ngritur sa me lart shkollen shqipe. Madje m`u` duk sikur para szve te mi defiluan ata qindra e mijera nxenes te cilet ketu absorbuan dituri dhe moren vizen per t`u bere mesues gjuthandej trojeve shqiptare.

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime