E diel, 23.04.2017
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

На аеродромот „Александар Велики“ добиле известување од „Виз ер“ дека патниците ќе дојдат во Скопје преку Верона во 11:10 часот, но дел од патниците јавиле дека се уште се на аеродромот во Милано, објавува „Република“.
Патници за Скопје заглавени на аеродромоm
Околу 170 патници, меѓу кои и деца, останале заглавени на аеродромот во Милано откако утрово бил откажан летот со кој требало да пристинат во Скопје. Авионот, кој требало да полета во 8:40 часот, останал на пистата поради лошото време и снежните наноси. На аеродромот „Александар Велики“ добиле известување од „Виз ер“ дека патниците ќе дојдат во Скопје преку Верона во 11:10 часот, но дел од патниците јавиле дека се уште се на аеродромот во Милано, објавува „Република“. На дел од патниците им била понудена можност да се вратат со автобус, но понудата важела само за тие што патувале преку туристички агенции. Останатите патници биле оставени да се снаоѓаат сами со тоа што ќе им се рефундираат дел од парите за билетот или да се вратат преку Тревизо со редовните линии во среда и во петок

Publikuar: 18.03.2013 | 13:31
Lexuar: 1574 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime