E hënë, 22.01.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Со оваа услуга, како што соопшти компанијата, корисниците ќе бидат сигурни дека секогаш навремено ќе ги добиваат фактурите за електрична енергија и ќе имаат можност навреме да ги платат со што ќе ја избегнат каматата за задоцнето плаќање.
ЕВН ќе ги испраќа сметките за струја по меи&#
ЕВН Македонија ја воведе новата услуга „е-фактура“ со која сметките за потрошена електрична енергија ќе може да се добиваат по електронска пошта. Со оваа услуга, како што соопшти компанијата, корисниците ќе бидат сигурни дека секогаш навремено ќе ги добиваат фактурите за електрична енергија и ќе имаат можност навреме да ги платат со што ќе ја избегнат каматата за задоцнето плаќање. - Бенефитите од услугата „е – фактура“ се повеќекратни, се зголемува контролата на добивањето, плаќањето и електронското архивирање на фактурите, наведува ЕВН. Услугата е достапна за сите корисници кои ќе пополнат, потпишат и испратат формулар на електронската пошта efaktura@evn.mk или ако формуларот директно го достават во најблискиот Кориснички енерго центар (КЕЦ). Формуларот може да се најде на интернет старната на ЕВН Македонија www.evn.mk или во сите приемни канцеларии на Корисничките Енерго Центри (КЕЦ).

Publikuar: 18.03.2013 | 13:54
Lexuar: 2194 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime