E diel, 19.08.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

- Кога имате најдобра стартна позиција логично е да се очекува победа. Меѓутоа, по првите кругови гумите почнаа да се распаѓаат и тоа го искористија „Лотус“ и „Ферари“. Знеав дека Алонсо помина во боксот, но не знам од каде таму се најде Раиконен, истакна светскиот првак во Ф1, Фетел.
Фетел: Нема место за паника, сезоната е долг&
Ова беше една од оние трки во кои другите тимови се побрзи од нас. Но, нема потреба од никаква паника и разочарувања. Сезоната е долга и ќе има многу шанси за докажување, изјави Себастијан Фетел, откако не успеа да ја валоризира пол-позицијата на Големата награда на Австралија. - Кога имате најдобра стартна позиција логично е да се очекува победа. Меѓутоа, по првите кругови гумите почнаа да се распаѓаат и тоа го искористија „Лотус“ и „Ферари“. Знеав дека Алонсо помина во боксот, но не знам од каде таму се најде Раиконен, истакна светскиот првак во Ф1, Фетел. На вчерашната трка во Мелбурн со која беше отворена новата сезона во Формула 1, Фетел кој вози за „Ред Бул“ беше трет, а пред него завршија второпласираниот Фернандо Алонсо (Ферари) и победникот Кими Раиконен (Лотус)

Publikuar: 18.03.2013 | 13:58
Lexuar: 2346 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime