E hënë, 22.10.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

По барање на Советот за радиодифузија, кабелскиот оператор „Тотал ТВ“ привремено ги отстранил сите канали на телевизијата Пинк од својата програмска понуда
Тотал ТВ ги симна каналите на Пинк
Причината за ова барање на СРД е што на програмите на Пинк за нашата држава се користи терминот БЈРМ, а „Пинк медија груп“ не ги плаќа долговите кон СРД. - Сѐ додека Пинк не се извини кон Република Македонија за користењето на терминот БЈРМ, не ги исплати заостанатите плати кон вработените во Пинк 15 во Македонија и не го намири долгот кон Советот за радиодифузија, нема да може како регулатор да изврши регистрација на телевизиски програмски пакет од „Пинк медија груп“ - се вели во писмото на СРД до „Тотал ТВ“, кој на своите корисници им нуди петнаесетина програми од пакетот на Пинк, за кои ги има платено авторските права.

Publikuar: 18.03.2013 | 14:20
Lexuar: 2408 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime