E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Британија е единствена држава која регистрира раст на продажбата и во која регистрацијата на нови возила е зголемена за 7,9 отсто додека пад има во Германија, Франција, Италија и Шпанија.
Намалена продажбата на нови автомобили вl
Продажбата на автомобили во Европа е намалена во февруари за 10,5 отсто на годишно ниво – под 800 илјади возила, соопшти Европската асоцијација на производители на автомобили. Британија е единствена држава која регистрира раст на продажбата и во која регистрацијата на нови возила е зголемена за 7,9 отсто додека пад има во Германија, Франција, Италија и Шпанија. Речиси сите автомобилски компании во февруари имале ниска продажба, освен азиските како Хјундаи, Мазда и Хонда. Европската продажба на автомобили во 2012 година регистрирала најниско ниво за изминатите 15 години со обем од само 12,05 милиони автомобили.

Publikuar: 19.03.2013 | 12:52
Lexuar: 2524 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime