E hënë, 20.08.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Гордо објавувам дека на крајот од сезоната се повлекувам од професионалниот фудбал. Поминав убави моменти во клубовите во кои настапував, Ливерпул, Реал Мадрид, Њукасл, Манчестер Јунајтед и Стоук. Секако во сеќавање ќе ми останат и настапите во репрезентативниот дрес, вкупно 89, соопшти 33-годишниот напаѓач на Стоук.
Мајкл Овен завршува со професионалниот фm
Некогашниот репрезентативец на Англија и член на премиерлигашот Стоук, Мајкл Овен објави дека ја завршува кариерата. - Гордо објавувам дека на крајот од сезоната се повлекувам од професионалниот фудбал. Поминав убави моменти во клубовите во кои настапував, Ливерпул, Реал Мадрид, Њукасл, Манчестер Јунајтед и Стоук. Секако во сеќавање ќе ми останат и настапите во репрезентативниот дрес, вкупно 89, соопшти 33-годишниот напаѓач на Стоук. Овен им се заблагодари за поддршката во текот на неговата кариера на сите негови тренери, соиграчи, спонзори и навивачи, а најмногу на неговото семејство. Мајкл Овен во клупските настапи има постигнато 222 гола, а за англиската репрезентација реализирал 40 пати. Има освоено шампионска титула во Премиер лигата со Манчестер Јунајтед, а со Ливерпул победил во ФА Купот, Лига Купот, УЕФА Купот и Супер Купот на Европа

Publikuar: 19.03.2013 | 13:26
Lexuar: 2385 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime