E shtunë, 15.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pranvera do të zgjasë 92 ditë, mësaktësisht deri në 21 qershor në orën 7:04 minuta, kur fillon stina e verës.
Sot fillon pranvera

Në hemisferën veriore të Tokës sot në orën 12:02 fillon stina e pranverës. Njëkohësisht në hemisferën e jugut fillon stina e vjeshtës.

Pranvera do të zgjasë 92 ditë, mësaktësisht deri në 21 qershor në orën 7:04 minuta, kur fillon stina e verës.

Dita e parë e pranverës do të zgjatë 12 orë e 5 minuta.

Në Shkup dielli lind në orën 5:39 minuta, kurse do të perëndojë në orën 17:44 minuta.

Publikuar: 20.03.2013 | 13:31
Lexuar: 943 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime