E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

I paguam subvencionet për qumështin, për barinjtë, për pronarët e gjelleve, ndërsa gjatë ditës së sotme kryemë pagesën e 352 milionë denarëve për kulturat bujqësore, për grurin, misrin, elbin, melin, tërfilin dhe orizin
Filloi pagesa e subvencioneve për bujqit

Prej sot filloi pagesa e subvencioneve për bujqit, deklaroi zëvendëskryeministri dhe ministri i Financave Zoran Stavreski, i cili mori pjesë në vendosjen e gur-themelit të kapacitetit të parë në zonën industriale Prilep 1.

"I paguam subvencionet për qumështin, për barinjtë, për pronarët e gjelleve, ndërsa gjatë ditës së sotme kryemë pagesën e 352 milionë denarëve për kulturat bujqësore, për grurin, misrin, elbin, melin, tërfilin dhe orizin" tha Stavreski, i cili theksoi se duke marrë parasysh se buxheti është në kondicion të mirë, Qeveria vazhdon t'i mbështes bujqit.

Prej dje filloi edhe pagesa e subvencioneve të duhanit. Filloi për kooperantët e pesë blerësve, ndërsa deri në fund të javës edhe për duhanxhinjtë e kombinatin të Prilepit.

Publikuar: 21.03.2013 | 10:36
Lexuar: 684 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime