E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Tim Neville sjell edhe këtë album fotografik bashkë me eksperiencën e tij, siç e quan ai, "përtej kufijve" në Ballkan.
Alpet shqiptare, në qendër të

Një "shëtitje" e Tim Neville nëpër rajonin kufitar malor që ndan Shqipërinë, Malin e Zi dhe Kosovën ka gjetur vend në seksionin "Travel" të nytimes.com.

Në shkrimin e tij të gjatë, përshkrues, pasi ka shkelur vetë këtë zonë, Time Neville ndalet tek projekti "Peaks of the Balkans Trail", i cili ka për synim t’i çojë turistët nëpër rajonet e largëta dhe të egra malore të Ballkanit Perëndimor, transmeton Panorama.

Deri 20 vjet më parë rajoni ka qenë pothuajse i paarritshëm për vizitorët, dhe kjo e bën autentik dhe një aventurë të jashtëzakonshme shkeljen në alpet shqiptare.

Tim Neville sjell edhe këtë album fotografik bashkë me eksperiencën e tij, siç e quan ai, "përtej kufijve" në Ballkan.

Udhëtimi i tyre përfshin, Bogën, Plavën, Gucinë, Thethin, Valbonën, etj.

Publikuar: 01.04.2013 | 09:49
Lexuar: 3889 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime