E enjte, 15.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Me mbeshtetje te drejtorit te liceut Dashnor Cela i cili gjithmone ka qene nj artdashes per te rinjte. Ky koncert do te mbahet ne sallen e madhe te Universitetit te Arteve.
Mbremje Klasike me regji te Sokol GugesMe pjesemarje te sopranos Madila Caushi, tenorit Gerald Murrja, violinistes Anxhela Dervishi e pianistes Flonja Prenda, trupa e baletit e koreografes Kozeta Bakiu, pritet qe te mbahet koncerti Mbremje klasike nen kujdesin e vecante te rektorit te Universitetit te Arteve z. Petrit Malaj.

Koncerti do te jete live ku artistet qe do te ngjiten ne skene do te shoqerohen nga orkestra sinfonike e liceut artistik Jordan Misja dhe nen dirigjim te Grid Bicit.

Me mbeshtetje te drejtorit te liceut Dashnor Cela i cili gjithmone ka qene nj artdashes per te rinjte. Ky koncert do te mbahet ne sallen e madhe te Universitetit te Arteve.

Publikuar: 02.04.2013 | 23:02
Lexuar: 1328 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime