E hënë, 20.08.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Министерот за надворешни работи на Република Словенија, Карл Ерјавец, ќе биде примен и од претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски и од премиерот Никола Груевски.
Шефот на словенечката дипломатија во посk
Министерот за надворешни работи на Република Македонија Никола Попоски, денеска ќе се сретне со потпретседателот на Владата и министер за надвореши работи на Република Словенија, Карл Ерјавец. Се очекува двајцата министри да разговараат за унапредување на билатералните односи, како и за искористување на капацитетите и можностите за проширување на соработката во сите области од заеднички интерес, особено во сферата на економијата, европското и евроатлантското интегрирање на Република Македонија и регионалните иницијативи.

Publikuar: 11.04.2013 | 09:57
Lexuar: 2288 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime