E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Reshat Ahmeti është fitues i çmimit "Llazar Liçenoski" për art figurativ, Sazdovski i çmimit "Jordan Grabul" për skulpturë, Mlladenovska e çmimit "Dimitar Kondovski" për art figurativ dhe Jovanov është fitues i çmimit "Dimçe Nikolov" për grafikë.
Shpallen fituesit e Ekspozitës së 56-të vjetore të SHPM-së
Reshat Ahmeti, Sasho Sazdovski, Ivana Mlladenovska dhe Goran Jovanov janë fituesit e çmimeve të Shoqatës së piktorëve të Maqedonisë në ekspozitën e 56-të vjetore të SHPM-së.

Reshat Ahmeti është fitues i çmimit "Llazar Liçenoski" për art figurativ, Sazdovski i çmimit "Jordan Grabul" për skulpturë, Mlladenovska e çmimit "Dimitar Kondovski" për art figurativ dhe Jovanov është fitues i çmimit "Dimçe Nikolov" për grafikë.

Ahmeti është përfaqësues i gjeneratës së mesme të piktorëve shqiptarë në Maqedoni.

Është mjeshtër i formës gjeometrike. Sazdovski është emër i ri skulptor në skenën figurative të Maqedonisë me mirënjohje të fituara. Ivana Mlladenovska është fituesja më e re e ekspozitës së 56-të vjetore të SHPM-së. Goran Jovanov është grafik dhe disejner i ri.

Publikuar: 12.12.2009 | 07:38
Lexuar: 2460 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime