E hënë, 17.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Агенцијата за електронски комуникации од денеска почнува со мерења на квалитетот на услугите од телекомуникациските оператори.
АЕК почнува со мерење на квалитетот на усл
Новата мерна опрема е поставена на Зајчев рид и со неа АЕК ќе ги мери сите параметри на услугите што ги даваат операторите. Опремата ќе биде промовирана денеска, а на презентацијата ќе присуствува директорот на АЕК, Роберт Орданоски. Со новиот правилник на АЕК, операторите треба да исполнуваат минимум параметри на услугите шти им ги даваат на граѓаните. преземено од КАНАЛ 5 http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=4519

Publikuar: 16.04.2013 | 09:54
Lexuar: 2680 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime