E shtunë, 17.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Besohet se ato datojnë në vitet 1860. Menjëherë pas ndryshimit të regjimit, Samurai u hoq nga Perandori Meishi.
Ditët e fundit të një Samurai
Ata kanë qenë dikur shtresa më e lartë e Japonisë, të njohur për aftësitë e tyre mahnitëse në luftim.

Një koleksion fotosh të luftëtarëve të vërtetë Samurai të bëra dekada përpara reformave e ndryshimeve të mëdha në vend, tregojnë se si ka qenë Japonia përpara se të modernizohej.

Besohet se ato datojnë në vitet 1860. Menjëherë pas ndryshimit të regjimit, Samurai u hoq nga Perandori Meishi.
Ditët e fundit të një Samurai
Ditët e fundit të një Samurai
Ditët e fundit të një Samurai
Ditët e fundit të një Samurai
Ditët e fundit të një Samurai

Publikuar: 17.04.2013 | 11:09
Lexuar: 1716 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime