E hënë, 10.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Pjesë e listës me 100 njerëzit më me influencë në botë në revistën Time janë edhe Barack Obama, Gabrielle Giffords, Kamala Harris dhe Xhon Brenan.
Malala dhe Jay Z ndër 100 njerëzit më me influencë në botë!
Reperi Jay-Z, vajza guximtare Malala, tenistja kineze, Li Na, senatori amerikan Rand Paul, indiani Aamir Khan, aktorja, Jennifer Lawrence dhe bashkë-themeluesi i PayPal, Elon Musk janë disa nga njerëzit më me influencë në botë.

Pjesë e listës me 100 njerëzit më me influencë në botë në revistën Time janë edhe Barack Obama, Gabrielle Giffords, Kamala Harris dhe Xhon Brenan.

Kush është Malala Yousafzai

Malala Yousafzai, 16 vjeç nga Pakistani është një ndër njerëzit më me influencë në botë sipas The Times. Ajo është nxënëse në shkollën e Mingoras në Pakistan dhe më e reja e nominuar për të marrë çmimin NOBEL për Paqen në historinë e këtij çmimi. Ajo është bërë e njohur për edukimin dhe aktivitetin e saj për të drejtat e grave në zonën e “Swat Valley” ku talebanët prej kohësh kishin privuar femrat nga arsimimi.

Publikuar: 18.04.2013 | 19:38
Lexuar: 821 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime