E hënë, 23.04.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Irlanda, Anglia dhe Franca jane vendet qe kane humbur me shume terren pasi mesatarisht nje dhome jepet 20 % me lire se nje vit me pare. Te vetmet vende qe nuk njohin ulje ne cmimesh jane Danimarka, Norvegjia dhe Zvicra.
Hotelet, Europa ul cmimet e dhomave per festat
Nese ne Shqiperi cmimet e mallrave te shportes rriten per festat e fundvitit, ne Europe edhe zgjedhjet e luksit do te kushtojne me pak. Hotelet ne pjesen me te madhe te vendeve te BE-se do kushtojne rreth 7 % me pak.

Irlanda, Anglia dhe Franca jane vendet qe kane humbur me shume terren pasi mesatarisht nje dhome jepet 20 % me lire se nje vit me pare. Te vetmet vende qe nuk njohin ulje ne cmimesh jane Danimarka, Norvegjia dhe Zvicra.

Madje eshte kryeqyteti danez i Kopenhagenit qe ka rregjistruar cmime rekord te hoteleve ne vitin 2009. Rritja me e madhe ka ardhur ne muajin dhjetor pasi qindra mijera njerez kane udhetuar drejt vendit nordik per te protestuar apo marre pjese ne Konferencen e Klimes te organizuar nga OKB-ja.

Mesatarisht nje dhome ne Kopenhagen kushton 184 euro nata. Qytetet me mesataren me te ulet jane Budapesti me 63 euro dhe Praga me 69 euro. /t.ch/

Publikuar: 16.12.2009 | 08:37
Lexuar: 6250 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet
blerta (22/08/2010 19:50:08) shum i mir valla veq smuj me ardh
se isha knaq
erblini (07/09/2010 20:36:30) tung ju pershendes erblini nga ferizaji-kosova eshte ka m'intereson qmimi per 7 dit ne sarand nese ka mundesi ju lutem ma ktheni ni pergjigje faleminderit ju pershendes

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime