E hënë, 20.08.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Со победата над Катанија од 4:2 остварена синоќа на „Сан Сиро“ во Милано, тимот на Милан се врати на третата позиција на табелата во Серија А.
Милан се врати на третото место
Головите за Милан на дуелот со кој се комплетираше 34.коло ги постигнаа Метју Фламини (45.минута), Џампаоло Пацини (74 и 77) и Марио Баотели од пенал (90+2). За Катанија погодија Никола Легротаље (30) и Гонзало Бергесио (65). Постигнати резултати на другите средби од оваа рунда во Италијанското фудбалско првенство: Торино – Јувентус 0:2, Сампдорија – Фиорентина 0:3, Киево – Џенова 0:1, Палермо – Интер 1:0, Парма – Лацио 0:0, Рома – Сиена 4:0, Пескара – Наполи 0:3, Аталанта – Болоња 1:1 и Каљари – Удинезе 0:1. Табела: Јувентус 80 бодови, Наполи 69, Милан 62, Фиорентина 61, Рома 55, Удинезе 54, Интер 53, Лацио 52,...

Publikuar: 29.04.2013 | 11:12
Lexuar: 2710 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime