E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Ideja e arkitektëve ka qenë të realizohet harmoni mes shtëpisë dhe rrethinës me fasadë specifike në formë të grilave.
Shtëpi familjare Mor Morales (FOTO)

Në një lagje elite në qytetin meksikan Agvaskalientes ndërtohet shtëpi familjare Mor-Morales me sipërfaqe të tërësishme prej 450 metra katror.

Shtëpia është e rrethuar me male, ndërsa menjëherë afër pronës në të cilën është ndërtuar ka liqen. Ideja e arkitektëve ka qenë të realizohet harmoni mes shtëpisë dhe rrethinës me fasadë specifike në formë të grilave.

Pjesa qendrore e shtëpisë është në formë të kubit nga i cili ndërlidhen të gjitha hapësirat e tjera të niveleve të ndryshme, me çka është arritur komunikim ideal i hapësirës. Dyshemeja në të gjitha hapësirat e shtëpisë është e mbështjellë me dru.
Shtëpi familjare Mor Morales
Shtëpi familjare Mor Morales

Publikuar: 09.05.2013 | 13:25
Lexuar: 3393 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime