E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Të shtunën në Shkup me një garë që e organizon Federata e Atletikës së Maqedonisë shënohet Dita Botërore e Atletikës. Në gara do të marrin pjesë garues të lindur në vitin 1996 dhe 1997
Shënohet Dita Botërore e Atletikës
Federata e Atletikës së Maqedonisë organizona gara në atletik

Shaban SinaniNën organizim të Federatës së Atletikës së Maqedonisë për të 18-tën herë të shtunën në stadiumin arena Filipi dytë në Shkup do të shënohet 11 Maj Dita Botërore e Atletikës. Garat fillojnë në orën 11:00. Sipas organizatorit Federatës së Atletikës së Maqedonisë në këtë garë do të marrin pjesë garues nga të gjitha klubet atletikës anëtare të kësaj Federate dhe atë të lindur në vitin 1996 dhe 1997.

Fitore  Kurtishi  shpreson në rezultat të mirë

Në këto gara do të merë pjesë edhe klubi atletikës Studenti me garues të moshave që janë caktuar nga organizatori, në radhë të parë Fitore Kurtishi "Do të mundohem që në ditën Botërore të atletikës të shënoj rezultat të mirë. Shoresoj se në kë do t'ia arrijë" tha ajo.

Garat do të mbahen në kategorinë e meshkujve dhe të femrave në disiplinat 100m, 400m, 110m me pengesa, kërcim së larti, kërcim së gjati, hedhja e gjyles, hedhja e shtizës dhe hedhja e diskut .
Organizatori Federata e Atletikës së Maqedonisë për tre më të mirët në çdo disiplinë do të ndanë diploma dhe mica me logon e IAF-it
Orari i garave

Publikuar: 09.05.2013 | 16:42
Lexuar: 1443 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime