E diel, 9.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Megjithatë ky propozim nuk ishte pranuar gjatë konsultimit rreth ndryshimeve të ligjit për policinë kantonale.
Solothurni CH nuk lejon të huajt të bëhen policë
Propozimi i qeverisë kantonale për të lejuar të huajt që të bëhen policë ka marrë përgjigje negative gjatë diskutimit për ndryshimin e ligjit.

Solothurni kishte propozuar që edhe të huajt të marrin pjesë në akademinë policore.

Megjithatë ky propozim nuk ishte pranuar gjatë konsultimit rreth ndryshimeve të ligjit për policinë kantonale.

Nënshtetësia zvicerane për shkak të ligjit do të jetë e nevojshme për t’i lejuar të huajt të bëhen policë në kantonin e Sollothurnit.

Për vendimi që të mos lejohen të huajt të shërbejnë si policë ka reaguar organizata “Second@s Plus”.

“Me këtë vendim kantoni i Solothurn-it ka përjashtuar mundësinë për të krijuar një polici moderne dhe të përfaqësuar mirë”, thuhet në reagimin e “Second@s Plus”

Publikuar: 14.05.2013 | 16:13
Lexuar: 519 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:

Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime