E diel, 18.11.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

I vetmi mjet mbrojtës, një litar i fiksuar tek kavilja, i cili do të pengonte rënien e lirë nëse do të ndodhte, por Lewis krenohet se deri më sot, nuk i është dashur asnjëherë të ketë nevojë për këtë mjet mbrojtës.
Pezull mbi Rio de Zhaneiro (FOTO)


Një aventurier realizoi një arritje të veçantë, duke ecur mbi një litar të tendosur, të vendosur 100 metra nga toka, midis dy shpate mali në Rio de Zhaneiro.

Andy Lewis, i cili ka shëtitur botën për të kënaqur pasionin e tij të veçantë që prej dhjetë vitesh, realizoi arritjen e tij të veçantë pa mbajtur asnjë veshje të veçantë apo shkop për lehtësimin e mbajtjes së barazpeshës.

I vetmi mjet mbrojtës, një litar i fiksuar tek kavilja, i cili do të pengonte rënien e lirë nëse do të ndodhte, por Lewis krenohet se deri më sot, nuk i është dashur asnjëherë të ketë nevojë për këtë mjet mbrojtës.

Këto janë disa prej pamjeve të arritjes së tij të fundit, në ecjen mbi litarin e vendosur mes dy kreshta malesh, në një prej zonave më piktoreskte të kryeqendrës turistike braziliane.
Pezull mbi Rio de Zhaneiro (FOTO)
Pezull mbi Rio de Zhaneiro (FOTO)
Pezull mbi Rio de Zhaneiro (FOTO)
Pezull mbi Rio de Zhaneiro (FOTO)

Publikuar: 15.05.2013 | 09:57
Lexuar: 1457 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime