E mërkurë, 19.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

“Shihni se si dukeni ju”,- ka thënë Marija. Ky reagim i saj ka ngjallur pakënaqësi tek gazetarët shqiptarë, për sjelljen e saj.
Këngëtarja serbe fyen shqiptarët në Eurosong


Këngëtarja serbe, Marija Sherifoviç, e cila ka ftuar festivalin e Eurosong-ut në vitin 2007 ka ofenduar gazetarët shqiptarë dhe dyshen e përfaqësueses tonë.

E pranishme në konferencën për mediat ajo i ka ofenduar gazetarët shqiptarë, pasi ia kanë drejtuar disa pyetje që e kanë nervozuar. Kur i kanë pyetur përfaqësuesit e Serbisë në “Eurosong” se kush ua ka përgatitur kostumet dhe pse personin përgjegjës nuk e kanë dërguar menjëherë në shtëpi, këngëtarja dhe fituesja e festivalit të 2007-ës, Marija Sherifoviç, ka reaguar me nervozizëm, shkruan portali serb, “Kurir”.

“Shihni se si dukeni ju”,- ka thënë Marija. Ky reagim i saj ka ngjallur pakënaqësi tek gazetarët shqiptarë, për sjelljen e saj.

Marija Sherifoviç e ka ndjekur edhe natën e dytë të “Eurosong”-ut. Asaj nuk i ka mjaftuar ofendimi i gazetarëve shqiptarë, por i ka komentuar edhe përfaqësuesit e Shqipërisë, Adrian Lulgjuraj dhe Bledar Sejko, duke shkruar në profilin e saj në Twitter: “O i idiot i shprishur, pse po bërtet!”.

Publikuar: 17.05.2013 | 14:46
Lexuar: 1096 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime