E martë, 22.05.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

33 vjecari ka bere transplant te fytyres dhe te eshtrave me 15 maj, tri jave pas nje aksidenti te rende ne pune ku ai ka prere hunden dhe nofullen e eperme.
Poloni, transplant i suksesshem i fytyres (FOTO)Fotot tregojne nje rezultat te papar te transplantit te fytyres tek nje pacient i cili e ka pasur te demtuar fytyren me maqine prerese.

33 vjecari ka bere transplant te fytyres dhe te eshtrave me 15 maj, tri jave pas nje aksidenti te rende ne pune ku ai ka prere hunden dhe nofullen e eperme.

Sipas mjekeve, operacioni eshte kryer ne kohe rekord per kete lloj nderhyrje dhe tash pacienti po sherohet. Sipas njerit prej kirurgeve, pacienti tashme ka filluar te haje dhe te gelltise si dhe te jap shenja permisimi.

Transplanti i fytyres eshte nje nga procedurat me te veshtira te cilat mund te zgjasin me muaj apo vite.


Poloni, transplant i suksesshem i fytyres (FOTO)
Poloni, transplant i suksesshem i fytyres (FOTO)

Publikuar: 01.06.2013 | 01:14
Lexuar: 3133 herė
Printo PDF format Shto nė,..

Komentet

Ndalohet pėrdorimi i gjuhės denigruese dhe fjalėve ofenduese ndaj individėve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet qė s`kanė tė bėjnė me temėn e artikullit. Moderatorėt mbajnė tė drejtėn e fshirjes sė komenteve qė thyejnė rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime