E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Objektet kanë një nivel, përveç në pjesën ku janë të vendosura dhomat e gjumit- kati i epërm për prindërit dhe përdhesa për fëmijët.
Shtëpi prej katër pjesëve
Shtëpia përbëhet prej katër objekteve të lidhura ndërmjet vehte, secila me lartësi të ndryshme, ashtu që ka integrim maksimal me topografinë e rrethinës dhe dekompozimit natyral.

Shtëpia është ndërtuar me beton ngjyrë hiri dhe pllakat nga cinku. Objektet kanë një nivel, përveç në pjesën ku janë të vendosura dhomat e gjumit- kati i epërm për prindërit dhe përdhesa për fëmijët.

Secila pjesë ka funksion të caktuar dhe katër objektet janë të lidhura me zonën e ditës dhe atë sociale, hapësirë për gjumë, ndërsa lidhja është realizuar përmes kalimeve me shkallë.

Publikuar: 05.06.2013 | 13:40
Lexuar: 2067 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime