E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Përplasja ishte fatale për drejtuesin e automjetit tip Toyota 20 vjeçarin nga Pogradeci Elvis Sekseni si dhe Raid Zacellari 18 vjeç nga Pirgu i Korçes, i cili humbi jetën rrugës për në spital.
Aksident në Korçë- Pogradec. 2 të vdekur e 6 të plagosur
Dy persona humbën jetën dhe 6 të tjerë u plagosën ne nje aksident automobilistik ne aksin rrugor Korçe- Pogradec. Ngjarja e rëndë u rregjistrua mëngjesin e së enjtes ne afersi te vendit njohur si kthesat e Leshnicës kur automjeti tip Toyota me targa të huaja u përplas me një furgon pasagjerësh me targa të Korçës.

Përplasja ishte fatale për drejtuesin e automjetit tip Toyota 20 vjeçarin nga Pogradeci Elvis Sekseni si dhe Raid Zacellari 18 vjeç nga Pirgu i Korçes, i cili humbi jetën rrugës për në spital.

Nga ngjarja e rëndë mbetën të plagosur dhe 6 pasagjerët e furgonit taksi mes te cileve dhe 1 i mitur 13 vjeçar.Të plagosurit janë shtruar në spitalin rajonal të Pogradecit ndërsa mësohet se ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Policia e cila mbërriti menjëherë në vendngjarje bëri me dije se dy mjetet e perfshira ne aksident kane qene pertej limiteve te lejuara te shpejtesise ndersa mjeti tip Toyota ku udhëtonin dy viktimat ka bere nje nderprerje rruge te gabuar.

Publikuar: 06.06.2013 | 17:08
Lexuar: 1023 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
ropi (12/06/2013 19:29:49) nuk ka faj drejtuesi i fugonit fajin e kane prinderit qe femijeve te ture u dhane makinen prandaj ky aksident i tmershem

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime