E diel, 16.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Amir Aliu i cili luna në rolin e mbrojtësit të majtë dhe liberos, karierën e ka filluar në ekipin Flamurtari të fshatit Sedllarcë
Amir  Aliu  përsëri   kthehet  te  Shkëndija
Pas pes viteve nëpër disa klube


Futbollisti i KF Drita, Amir Aliu (1981) është përforcimi i parë i ekipit tetovar Shkëndija, lajmin për angazhimin e Amir Aliut e konfirmoi drejtori sportive Besir Shaqiri. “Dua të njoftoj adhuruesit e klubit të Shkëndijës, se nga dita e sotme Amir Aliu është futbollist i ekipit tonë. Marveshja u arritë në kënaqësi të dy anëshëm dhe ai që nga dita e sotme do të fillon përgatitjet” tha ai.


Përndryshe Amir Aliu i cili luna në rolin e mbrojtësit të majtë dhe liberos, karierën e ka filluar në ekipin Flamurtari të fshatit Sedllarcë, më pas ka kaluar në ekipine Shkëndijës dhe ishte pjesë e gjeneratës së bashku me Burhan Emurllahin, Ismail Ismailin, Bashkim Arifin , Arsim Ibraimin e të tjerët Në vitib 2001/02 dhe 2002/03 ishte pjesë e ekipit DRita, që më pas në pranverën e 2004 përsëri u kthye te Shkëndija ku lujati vetëm një vit, në vitin 2004/05 përsëri kaloi në ekipin Drita dhe më pas edhe në ekipin e Renovës.

smir aliu vesh fanellën e KF Shkëndija

Tre vite e fundit ishte lojtari standard I ekipit Drita dhe njëri ndër më të merrituarit për sukseset e këtij klubi. “Besoj se kësaj radhe nën drejtimin e trajnerit Qatip Osmani do të arrijë të bëhem pjesë e formacionit më të mirë të ekipit “kuqezi”. Unë falënderoj drejtuesit ekipit Drita për korrektësinë që kanë pasur ndaj meje gajët këtyyre tre viteve të fundit. Besoj se tifozët “kuqezi” nuk do të zgjnjehen nga unë” tha mir Aliu menjëher pas arritjes së marrëveshjes me ekipin Shkëndija.

Publikuar: 13.01.2010 | 10:48
Lexuar: 2670 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet
nga ish shoku i skuadres (18/01/2010 21:21:35) bravo mesio xhi ke dal pi drites se dinar sna ipshin kur ishim lojtar te drites haj ishalla te bahesh edhe lojta ma i mir i ekipit te shkendijes bravo amir messiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
fation (24/07/2010 14:18:15) ej me kallxojni sa pagujn be ekipat ktau pergjithsi
ju lutem!!!

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime