E premte, 14.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Per here te pare mund te shihni kengetaren e cila beri revolucion ne muzike
Zhvishet Gjira (FOTO)

Ajo eshte e re dhe shume energjike, ka sjellur hite e hite ndersa rradha i vjen qe te prezantojme nje tjeter ane te Gjires, ate sensuale. Kengetarja e njohur po ben pushimet e para me cka edhe tregon linjat seksi te cilat i disponon ajo.

Kush eshte Gjira?

Gjira, është emri artistik i Argjiro Kajtazit, artiste me prejardhje nga Kosova që ka vite që jeton dhe krijon ne Gjermani. Me një përvojë mbi dhjetëvjeçare të kultivuar kryesisht në gjirin familjar, fillimisht me nxitjen dhe përkrahjen e vëllait, Ardianit, dhe motës Albulena e njohur si Lenaz´beat në kuadër te shtëpisë botuese “Sunny Hill” (në kujtim të Kodrës së diellit, vendi i lindjes së tyre në Prishtinë!), po arrin që përmes këngëve të realizuara kohët e fundit të provokojë një opinion të gjerë muzikë dashes në zhanre të reja te muzikës zbavitëse.

Gjira po zotohet që të krijojë një profil të vetin prej këngëtareje e krijueseje autentike e origjinale, ne rrjedhat e muzikës zbavitëse në hapësirën shqiptare. Lidhur me prezantimin e saj më të ri më video-klipin “Ditë e re nafakë e re” me muzikë të Burim Murtezanit dhe me tekst dhe me kompozimin e vijës melodike te këngës nga vetë Gjira, e në bashkë këndim me Ardianin, në realizim të Produkcionit “Sunny Hill”, nga Lenaz´beat, Gjira po shfaqet si një krijuese ambicioze dhe premtuese në botën e muzikës.

Aktualisht është duke punuar paralelisht edhe në realizimin e dy video klipeve të reja. Për detajet mund të informoheni edhe në faqen e saj Youtube.com/gjiraonair. Ato priten të finalizohen në fillim të vitit 2012. Gjatë kësaj kohe me ekipin e saj në këtë kuadër do të ofrojnë sa më shumë materiale të xhiruara, në faqen e saj të internetit “Gjira Diary”, ku do të pasqyrojnë momente e detaje edhe nga jeta e saj dhe krijimtaria.

Puna e saj po gjen hapësirë e përkrahje në kuadër të Produkcionit “Sunny Hill”, me producenten Lenaz´beat, Ardianin, në bashkë këndim, dhe me ndonjë kompozitor tjetër, që për vitin 2012 planifikojnë të kurorëzojnë me sukses dy videoklipet të reja në vazhdën e realizimit e promovimit të albumit të saj më të ri.
Zhvishet Gjira (FOTO)

Publikuar: 23.06.2013 | 22:14
Lexuar: 4640 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime