E mërkurë, 12.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Cruyff, i cili kishte përfaqësuar klubin katalanas në 143 raste dhe ka shënuar 48 gola, dhe menaxhoi ata për tetë vite deri në vitin 1996, mendon se është rrezik të kesh një ekip me dy superyje.
Cruyff: Barca duhet ta shesë MessinLegjenda e Barcelonës, Johan Cruyff, beson se gjiganti spanjoll duhet të mendojë ta shesë Lionel Messin, pasi e ka siguruar superyllin brazilian Neymar këtë verë.

Cruyff, i cili kishte përfaqësuar klubin katalanas në 143 raste dhe ka shënuar 48 gola, dhe menaxhoi ata për tetë vite deri në vitin 1996, mendon se është rrezik të kesh një ekip me dy superyje.

"Me Neymar në bord, unë do të planifikoja mundësinë e shitjes së Messi, dhe disa do të pajtohen me këtë dhe të tjerë jo. Ju flisni për një ekip, lojtarët e tij, gjërat rreth tij. Ka shumë gjëra për të thënë. Kjo është se pse është aq e vështirë të menaxhosh një ekip të një klasi të tillë", ka thënë Cruyff për Marca.

Publikuar: 25.06.2013 | 13:37
Lexuar: 818 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime