E enjte, 13.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Në internet qarkullojnë foto të panumërta të modeles së njohur nga Kosova, kryesisht në pasarela, por edhe disa të tjera pak më të veçanta, të cilat mesa duket Liberta i ka bërë në një moment të caktuar, por më vonë është penduar dhe është kujdesur që ato të hiqen nga qarkullimi.
Edhe zogu i Libertes eshte perfekt (FOTO)


“E para, duhet të lindësh si Liberta Spahiu. E dyta, të jesh simpatike, e ëmbël dhe plot finesë. E treta…më mirë lëre fare këtë punë sepse përjetësisht e bukur si Libi ndodh njëherë në një milion!”. Këto janë disa nga komentet që bëhen në forume të ndryshme për një nga top modelet më të famshme të Kosovës, Liberta Spahiu. Komentet vazhdojnë kështu: “Pista sado e thjeshtë të jetë, duket aq e veçantë kur mban mbi vete një yll që shndrit.

Kryqëzimi i këmbëve dhe çdo lëvizje e saj duket aq e përkryer. Po ashtu çdo rrobë e prerë në trupin e saj duket tamam si një vepër arti. Një përqendrim bukurie që të shkakton “dridhje”… padyshim sizmografët do të mund të regjistronin ndonjë gradë Richter! Dhe stilistët nuk e çojnë fare ndërmend se mund “të humbasin betejën”, të kryejnë një sfilatë të dështuar. Sepse është ajo…Liberta!”

E lindur më 04.01.1985 në Prishtinë, në moshën 15 vjeçare fillimisht u shfaq në “Kosova Në Face 2000”, me një mori fotosh të realizuara nga fotografi Fadil Berisha. Që nga ajo kohë Liberta u ngjit shkallëve të botës së modes, duke qëndruar gjithmonë në krye si një hyjneshë në fron. Iu deshën 15 vjet Kosovës për të pasur një supermodele që do ta prezantonte atë denjësisht në fushën e modës. Me një fizik të Libertës mund të kesh luksin të veshësh rrobat më elegante të Botës!

Edhe zogu i Libertes eshte perfekt (FOTO)


Gjatësia 172 cm dhe pesha 52 kg, e bëjnë atë një modele perfekte.

Në internet qarkullojnë foto të panumërta të modeles së njohur nga Kosova, kryesisht në pasarela, por edhe disa të tjera pak më të veçanta, të cilat mesa duket Liberta i ka bërë në një moment të caktuar, por më vonë është penduar dhe është kujdesur që ato të hiqen nga qarkullimi.

Në pamundësi për ta realizuar këtë, ato vijojnë të publikohen në disa site shqiptare… Megjithatë, Liberta nuk është fanatike. Ajo e di mirë zanatin që ka zgjedhur dhe, kush më mirë se ajo vetë mund ta shpjegojë?!

Publikuar: 27.06.2013 | 22:19
Lexuar: 1883 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime