E martë, 11.12.2018
Impresum - Marketing - Arkiva - Kontakt

Yll Press

Sado që duket se krejt ato pajisje janë të dedikuara për meshkuj, kjo nuk është e vërtetë. Disa ushtrime duhet t’i bëni pa marrë parasysh sa të mërzitshme janë. Shembull i mirë janë uljet galiç dhe ushtrimet me pesha.
3 arsye për çfarë nuk dobësoheni
1) Me rëndësi janë ushtrimet bazë

Të ushtruarit duhet të jetë zbavitje, por nëse doni t’i shkrini shtresat e dhjamit shkoni në palestër. Sado që duket se krejt ato pajisje janë të dedikuara për meshkuj, kjo nuk është e vërtetë. Disa ushtrime duhet t’i bëni pa marrë parasysh sa të mërzitshme janë. Shembull i mirë janë uljet galiç dhe ushtrimet me pesha.

2) Zvogëlojini ushtrimet kardio!

Shumica e femrave mendojnë se vetëm me ushtrime kardio mund t’i djegin kaloritë, që është e vërtetë, por harrojnë se mund të fusin edhe më pak kalori në trup. Ushtrimet kardio i djegin kaloritë, kurse ushtrimet me pesha ju shkrijnë dhjamin.

3) Përkushtojuni ushtrimeve!

Gjatë ushtrimeve të përbashkëta krijohen miqësi, që është gjë e shkëlqyer, por keq është nëse flisni me mikesha në vend se të përqendroheni në bërjen e drejtë të ushtrimeve.

Publikuar: 30.06.2013 | 09:14
Lexuar: 894 herë
Printo PDF format Shto në,..

Komentet

Ndalohet përdorimi i gjuhës denigruese dhe fjalëve ofenduese ndaj individëve dhe ndaj grupeve specifike, si dhe komentimet që s`kanë të bëjnë me temën e artikullit. Moderatorët mbajnë të drejtën e fshirjes së komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit.
Emri:
Email adresa:
Komenti:Developed by: Just5 Studio
Rss furnizime